Kenyérsütés gyerekekkel-be mered vállalni?
Személyes élményeink a Kenyér világnapja alkalmából.
Ma van a Kenyér világnapja. Bár egyre több táplálkozási tippben az olvasható, hogy hagyjuk el a kenyeret, minimalizáljuk a fogyasztását, de mi magyarok igazán kenyérevő nemzet vagyunk.
A gyerekek születésével fontossá vált számomra, hogy egészségesen egyenek és ennek egyik jó útját abban láttam, hogy otthon készítek el sok ételt.
Muffinok és kevert tészták világából a továbblépést egy péktanfolyam jelentette!
A wekerlei piacon találkoztam először a Panelpék termékeivel és ott hallottam a kenyérsütő tanfolyamról is.
A kenyérsütés után, megtanultam Józsitól, a panelpéktől kalácsot, retró kiflit sütni , aztán jött sorban a többi. Végig jártam az összes tanfolyamot. A végén még emléklapot is kaptam! Amellett, hogy szuper énidős program volt, nagy változásokat hozott a konyhánkba!
Rendszeresen sütöttem kenyeret,kiflit, kalácsot. A gyerekeket is bevontam!
Az idei kenyér világnapja alkalmából tegnap újra sütöttünk kiflit a gyerekekkel. Már rég nem sütöttem, de Józsi receptjének és a tanfolyamos jegyzeteimnek hála, hamar visszajöttek a tanfolyamon tanult trükkök!
Süssünk a gyerekekkel!
A gyerekek még egész kicsik voltak, amikor elkezdtem a tanfolyamot, de már az elejétől bevontam őket is, mert jöttek! Bevallom őszintén, ilyenkor vettem egy nagy levegőt, hiszen gyerekekkel közös sütés-főzéskor semmi nem lesz olyan „tökéletes”, mintha egyedül csinálnám. Azonban valahogy finomabb, ha közösen készítjük. Én büszke vagyok rájuk, ők meg magukra, hogy a saját alkotásukat ehetik meg!
Az első alkotásaim:
Közös munka a gyerekekkel:
Mindenki annyira vette ki a részét a munkából, amennyire tudta!
A fiam az elején az alapanyagokkal ismerkedett:
Dagasztottak:
Gombócoltak:
A tanfolyamnak hála mertem saját ötleteimet megvalósítani. A gyerekek nagyon szerették a nutellás kalácsot!
Ezek itt a tegnapi sütés eredményei: 3 forma, 3 kéztől: